شکل دارویی :

شربت 120 میلی لیتر

موارد مصرف :

مورد استفاده در کولیک نوزادان از علل مختلف مانند سوء هاضمه و عدم تحمل شیر، استفراغ و نفخ شکم.

اجزای فراورده :

-زنجبیل ( Zingiber officinalis ) -زیره سیاه ( Carum caravi ) – زنیان ( Trachyspermum copticum ) -مواد جانبي :پتاسيم سوربات، سیتریک اسید ، شکر ، اسانس سیب ، گلسیرین و آب مقطر

مقدار مصرف :

دوز مصرفی را پزشک تعیین می کند و در صورت تعیین هر دوز مصرفی توسط پزشک این فرآورده طبیعی هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. ولی اگر پزشک تجویز دیگری نکرد 0/5 میلی لیتر از شربت را 2 تا 3 بار در روز استفاده نمایید.

عوارض جانبی :

– بهتر است در ناراحتی های شدید دستگاه گوارش و یا سابقه آلرژی و حساسیت نسبت به گیاه زنجبیل و زیره و زنیان یا مواد بکار رفته در شربت از مصرف این فرآورده طبیعی خود داری گردد.

استاندارد شده :

بر مبناي ماده موثره کارون به میزان 0/23 میلی گرم در 5 میلی لیتر شربت استاندارد شده است .

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر :

– زیره سیاه :زیره سیاه خاصیت ضد نفخی دارد و به تسکین شکم و کاهش هر گونه گاز شکم کمک می کند. همچنین توانایی تسکین دیگر مشکلات روده ای را دارد. مصرف این دانه ها به بهبود ترشح آنزیم های گوارشی کمک می کند و سرعت هضم را افزایش می دهد. زیره به افزایش اشتها با سرعت بخشیدن به فرآیند گوارش و به تسکین یبوست کمک می کند. خوردن‌ زيره‌ سیاه يا روغن‌ آن‌ در رفع‌ سوءهاضمه‌ و دل‌ دردهاي‌ کودکان‌ مفيد است‌. – زنیان : بیماری های معده و کبد را رفع می کند.مقوی معده و بادشکن است. ضد اسپاسم و ضد درد است. سموم بدن را دفع می کند. ضد تهوع و استفراغ است. درد حاد شکم، قولنج و سوء هاضمه ای که ناشی از ضعف و کمی نیرو باشد رابرطرف می کند. – زنجبیل : گیاه مورد تایید سازمان بهداشت جهانی به علت خاصیت ضد تهوع است. زنجبیل از بهترین گیاهان دارویی برای معده و گوارش است که به ترشح صفرا و تحریک هضم بهتر غذا کمک کرده و زنجبیل ناراحتی های معده از جمله گرفتگی، سوزش سر دل، اسهال و نفخ را برطرف می کند.

تداخلات دارویی:

از مصرف همزمان اين فرآورده طبیعی با داروهاي ضد انعقاد خون ، ضد چسبندگي پلاكتي ، حل كننده لخته خون ، هپارين با وزن ملكولي پايين وداروهاي رقيق كننده خون خوداري نماييد .

موارد عدم مصرف و نکات قابل توصيه :

– افراد داراي ناراحتي هاي قلبي و گوارشي زير نظر پزشك استفاده نمايند . – در افراد ديابتي مصرف نگردد. – بعد از باز شدن درب شيشه حداكثر تا شش هفته قابل استفاده است. – در كودكان داراي ناراحتي كليه مصرف نگردد . – در خانمهاي باردار زير نظر پزشك مصرف گردد . – كساني كه داراي بيماري سنگ صفرا ، گرفتگي مجاري صفراوي و زيادي ترشح اسيد معده مي باشند از مصرف این فرآورده طبیعی خوداري نمايند.

رفرانس مورد استفاده :

-1 فارماكوپه گياهي ايران صفحه هاي ( 396 – 387 ، 403 – 397 ، 425 – 419 )

-2 PDR گياهي صفحه هاي (362-367، 157-156)

-3-BP201

شرایط نگهداری:

– در جای خشک و خنک در دمای كمتر از30درجه سانتی گرادو دور از تابش مستقیم خورشید و اطفال نگهداری شود. – تاريخ انقضاء دارو دوسال پس از توليد دارو مي باشد. – اين فرآورده طبیعی پس از باز شدن در صورت نگهداري در جاي خنك و دور از نور به مدت شش هفته قابل استفاده مي باشد.

فهرست
Open chat
1
از طریق WhatsApp با ما درتماس باشید
سلام!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
و یا میتوانید با شماره 09120899975 و 02128429975 تماس بگیرید.
باتشکر
Powered by